Kenar Bantları ile Eşsiz Tasarımlar

Kenar bandı nedir ?

Kenar bandı, mobilyaların daha şık bir görünüm kazanırken aynı zamanda daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasına olanak tanıyan estetik bir detaydır. Çok geniş çerçevede tanımlayacak olursak, mobilyaların ham kenarlarını açıkta bırakmayı önlemek üzere üretilen kenar bantlarının bir çeşit kaplama ürünü olduğunu söyleyebiliriz.

Mobilyaların tamamlayıcısı kenar bandı

Mobilya üretiminde mobilyaların modeli, rengi, deseni, dokusu ile uyumlu olarak tasarıma uygun şekilde tercih edilebilen kenar bantları, mobilyanın ham kenarlarının açıkta bırakılmasını önler ve böylece mobilyalar gerek kendi içinde gerekse mekânla bağdaştığı noktada bütünsel bir tasarım yaklaşımı kazanır. İşlenmeyen kenarlar görsel ve dokunsal açıdan eksiklik hissi yaratır. Bu hissin önüne geçmek üzere tasarlanan kenar bantları, yonga levha veya MDF ile üretilen mobilyaların kenarlarını kapatarak darbe, sararma ve nem gibi faktörlere karşı daha dirençli hale getirerek işlevsel mükemmelliğe de imkân verir.

PVC Kenar Bantları

PVC, mobilya endüstrisinde kenar bandı üretiminde kullanılan ilk ham maddedir. Esnek yapısı ile makinede işlenmeye son derece uygundur. Düz ve eğri kenar bantlama için ideal kullanım sağlar.

ABS Kenar Bantları

Darbe ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıdır. Klor içermediği için yakılmasında sakınca yoktur. Avrupa pazarında sıklıkla tercih edilmektedir.

PMMA Kenar Bantları

Akrilik kenar bantları genellikle tasarıma yönelik uygulamalarda kullanılmaktadır. Çizilmeye karşı son derece dayanıklı, sağlam ve uzun ömürlüdür. Cam gibi saydam olan bu malzeme üç boyutlu efektler için idealdir.

Kenarbandı Sihirbazı mobil uygulamasını hemen indirin, cebinizdeki kartelaya anında ulaşın.

Dijital Kataloglar

Kategorilerde düzenlenmiş tüm katalog ve broşürlerimizi burada bulabilirsiniz.

HEMEN İNCELE

Kenar Bandı Numune

Dilediğiniz kenar bandını numune olarak talep edip, yakından inceleyebilirsiniz.

NUMUNE TALEBİ

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için sitede çerezler kullanılmaktadır Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla Bilgi.

Tamam